Haber

Acil Durum Merkezi’nde sona yaklaşılıyor

Büyükşehir Belediyesi, olası afet durumlarında idari merkez üssü olarak kullanılacak Acil Durum Merkezi’nde çalışmalarını sürdürüyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olası afetlere hazırlık kapsamında Acil Durum Merkezi’nde sona erdi. Bina tamamlandığında olası afetlerde AFAD tarafından merkez üssü olarak kullanılacak.

AFET YÖNETİMİ

Büyükşehir Belediyesi, 17 Ağustos 1999 deprem felaketini yaşayan Kocaeli’nin afete hazır bir kent olması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda olası afetlerde AFAD tarafından kullanılmak üzere inşa edilen Acil Durum Merkezi’nde çalışmalar sürüyor. .

ÇATI İMALATI

Ocak ayında temeli atılan Acil Durum Merkezi prefabrik yapı olarak inşa edildi. Kaba inşaatı tamamlanan binanın depo kısmının çatısı devam ediyor. Binada elektrik ve mekanik işleri devam etmektedir. Binanın seramik ve boya imalatları ile çay ocağı tezgahı, dolap ve tüm kapı imalatları tamamlanmıştır.

PEYZAJ

Binanın çevre inşaatı devam ediyor. Saha betonu için kalıp imalatı tamamlanmıştır. En kısa zamanda temel betonu dökülecek. Acil Durum Merkezi’nde 4 adet ofis, eğitim salonu, mutfak, depo, kış bahçesi, lavabo ve soyunma odası bulunacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-mesudiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu