Haber

Kosaçev: Litvanya bir NATO ve AB devleti oldu

Kosachev, Litvanya Başbakanı Ingrida Simonyte’nin Beyaz Rusya’yı baskın olmayan bir ülke ve Rusya’nın bir eyaleti olarak nitelendirmesine tepki göstererek, şunları söyledi: Gerçek hayattan kopuk olması açısından harika bir anlatım. Bunun iki nedeni var. İlk olarak, Moskova ve Minsk’in ortak bir zemin bulmak ve pozisyonları yakınlaştırmak için her düzeyde ne kadar meşgul olmak zorunda kaldığını kim bilir, böylece alınan kararlar iki egemen devletin çıkarlarına eşit derecede uygun oldu? Eşit düzeyde gerçek katılım budur.ifadelerini kullandı.

İkinci olarak Kosachev, Litvanya’nın NATO ve AB’deki üst düzey hamileriyle böyle bir anlaşmazlığa düştüğü bir durum bile olmadığına dikkat çekti. “Litvanya’yı Batı için arzu edilir bir ortak yapan şey, Batı’ya olan mutlak sadakatidir. “Egemenliğinden mutlak bir feragattir. Litvanya ve diğer Baltık cumhuriyetlerinin başına gelen de buydu” dedi.

Rus senatör, “Bu nedenlerden dolayı, Litvanya’nın ulusal egemenliğe sahip bir ülkeden çok, NATO ve AB’nin bir eyaleti gibi göründüğünü söylemek doğru olur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu