Haber

Çin Sağlık Yetkilisi: Çin’in Kovid-19 İçin En Uygun Hale Getirilmiş Tedbirleri Verilere ve Tecrübeye Dayanıyor

BEİJİNG, 13 Kasım (Xinhua) — Çinli bir sıhhat yetkilisi tarafından Cumartesi günü yapılan açıklamada, salgın tedbire ve denetimine dair yeni yayınlanan 20 önlemin büyük bir deneyime ve hususla ilgili kıymetlendirme datalarına dayanarak âlâ bir formda tasarlandığını söyledi.

Ulusal Sıhhat Komisyonu’na (NHC) bağlı hastalık önleme ve kontrol bürosunun başkan yardımcısı Chang Jile’ye nazaran, ülkenin Kovid-19 denetim protokollerinin dokuzuncu versiyonuna dayanarak Cuma günü açıklanan bu önlemler ortasında potansiyel enfeksiyon riski olanların idaresi ve denetimi, tıbbi hizmetler ve aşılama bulunuyor.

Devlet Konseyi’nin Kovid-19’a karşı ortak tedbire ve denetim sisteminin düzenlediği basın toplantısında, NHC Lider Yardımcısı Lei Haichao, bu önlemlerin virüsü tesirli bir halde denetim altına alırken ekonomik ve toplumsal kalkınma ile insanların hayatlarında çok değerli olan kamu hizmetleri üzerindeki tesirini en aza indirmeyi amaçladığını da kelamlarına ekledi.

Lei’ye nazaran, 20 önlem sonlu salgınla gayret kaynaklarının virüs bulaşma riskinin daha yüksek olduğu insanlara ve bölgelere yönlendirilmesine yardımcı olabilecek. Böylelikle salgınlar asgarî masrafla mümkün olan en kısa müddette denetim altına alınabilecek.

NHC sözcüsü mi Feng, konferansta salgının yayılmasına, çoğalmasına ve büyük ölçekte tekrar başlamasına karşı korunmanın gerekliliğinin altını çizdi.

Mi Feng, insanların işleri ve ömürleri açısından çok değerli olan kamu hizmetlerinin sunulmasının ehemmiyetine dikkat çekti ve insanların zarurî ihtiyaç unsurları ve tıbbi hizmet alma üzere temel gereksinimlerinin karşılanması gerektiğini kelamlarına ekledi.

Mi, kolay ve çok derecede uygulanan salgın tedbire ve denetim tedbirlerinin yanı sıra herkese yönelik tek bir yaklaşımdan kaçınılmasının da altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu