Haber

Ayvalık’ta Dere Sel: İtfaiye Aracı Suya Batırıldı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde sabah saatlerinde yağan yağış, herhangi bir iyileştirme çalışması yapılmayan Nikita Deresi’nde su baskınına neden oldu. Derenin taşması sonucu sanayi sitesi sular altında kaldı. İzmir-Çanakkale Karayolu’nda su baskını nedeniyle ulaşım zorlaşırken, yardıma giden itfaiye aracı da suya kapıldı. Araçta mahsur kalan itfaiye ekipleri iş makineleriyle kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Ayvalık ilçesinde kuvvetli güneybatı rüzgarının eşlik ettiği şiddetli yağışlar ilçede su baskınlarına ve dere taşkınlarına neden oldu. Tezlere göre DSİ tarafından ıslah çalışması yapılmayan Nikita Deresi, yüksek su akışını taşıyamadan taştı. Dere kenarındaki Uğur Sanayi Sitesi sel sularından kısa sürede olumsuz etkilendi, bazı işyerleri sular altında kaldı.

Sel anında vatandaşların yardımına giden itfaiye aracı, su akışının fazla olması nedeniyle su altında kaldı. Araçta mahsur kalan itfaiye ekipleri iş makineleriyle kurtarıldı. Bölgede çok sayıda konut ve iş yeri sular altında kalırken, suda mahsur kalan bir kişiyi itfaiye ekipleri kurtardı. Ayvalık Belediyesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri derenin taşkınlarının etkilerini azaltmak için yoğun bir çalışma yürütüyor. – BALIKESİR

haber-akseki.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu