Haber

Afşin Belediye Başkanı Güven, deprem bölgesindeki çalışmalardan bahsetti.

Kahramanmaraş’ta depremlerden etkilenen Afşin ilçesinin belediye başkanı Fatih İtimat, ilçeye yapılacak konutların ihalesinin tamamlanmak üzere olduğunu bildirdi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Fatma Varank ile birlikte Hüyüklü Mahallesi’nde deprem evlerinin yapılması planlanan bölgede incelemelerde bulunan Başkan Güven, gazetecilere yaptığı açıklamada, 500 TOKİ konutunun yapılması için çalışmaların başladığını söyledi. İki büyük depremden etkilenen Afşin.

Söz konusu konutların yapılması planlanan alanlarda incelemelerde bulunduklarını belirten İtimat, “Evlerin yapılacağı alanlarda jeolojik çalışmalar tamamlandı. Bakan Yardımcımız Fatma Varank’a yapacağımız imar projemizi anlattık. yeni Afşin’i planlıyor ve destek istedi.” söz konusu.

İlçede ilk etapta 500 kalıcı konutun yapılacağını belirten Güven, şunları kaydetti:

“Afşin’de 500 artı 500 konut yapılacak ve ihalesi tamamlanmak üzere. Ardından 3 bin konut daha yapılması planlanıyor. Binaları yıkılan ve ağır hasar gören vatandaşlarımızın konut ihtiyaçları devletimiz tarafından karşılanacak. Devam eden projelere de yeni bir alan sunduk. Etüt çalışmalarının ardından “Bu alana da TOKİ konutları yapmak için çalışmalarımız olacak. Büyük hasara sahip iki büyük deprem yaşadık ve devletimiz yaraları sarmak için var gücüyle çalışıyor.”

Konteyner kentlerin kurulacağı alanlara yönelik altyapı çalışmalarının sona erdiğini kaydeden Güven, “Altyapısı biten alanlara konteynerler yerleştirildi. Bulunduğumuz alanda çalışmalar devam ediyor. Depremde evleri hasar gören vatandaşlarımızı bir an önce taşıyın.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu